На сьогодні найважчим для мене в роботі, напевно, є конкуренція. І мова йде не тільки про змагання з іншими колегами, а, в першу чергу, із самою собою. Звучить банально, але я часто займаюся самокритикою і не вмію хвалити себе, коли це необхідно. Добре, що в мені присутній азарт, який мотивує щоразу викладатися на всі 100%.
1
Що найважче в роботі фотографа?
У цьому випадку я починаю страждати (сміється). Так насправді роблять усі творчі люди. Цей період варто перечекати, і якогось рецепту немає. Натхнення можна знайти всюди, особливо, коли ти готовий до нього.
2
Що робити, коли натхнення полишає вас? Чи є якийсь рецепт від цього?
Влада Степанчук – фотографиня, котра може відшукати у найбуденніших речах щось особливе та красиве. У рамках проєкту Marie Claire та Lenovo вона розповіла, як це – бути жінкою–фотографом у сучасному світі та які п'ять речей допомагають їй створювати фотошедеври.
Я віддаю перевагу студійній зйомці. Як на мене, в студії ти більш сконцентрований, ніщо не відволікає. Зміна локацій, як правило, тягне за собою метушню, а це – поганий результат роботи. Хоча насправді все індивідуально: іноді побажання клієнта настільки цікаві, що я, не роздумуючи, з ентузіазмом можу виїхати о третій ранку за тридев'ять земель.
4
У якому форматі ви більше любите знімати: у студії, на вулицях міста чи в інших локаціях? І чому?
Вибір техніки надзвичайно важливий. У першу чергу, я звертаю увагу на відеокарту, адже у моїй роботі потрібно, щоб усі відзняті матеріали коректно відображались, і в подальшому я могла без проблем із ними працювати. По-друге, важливо, щоб у ноутбуці був потужний процесор, тому що я постійно працюю в програмах для обробки фото і тому чекаю швидкої реакції системи на запити. Ще я не оминаю таку характеристику ноутбука, як якісна передача кольорів екрану, тому завжди звертаю увагу на відсоток охоплення колірного простору. І ніколи не забуваю про вбудовану пам'ять: після кожної зйомки завантажую сотні знімків і не хочу зайвий раз думати чи вистачить вільного місця для всіх файлів.
3
Працюючи з фотографією, напевно, ви користуєтеся потужним комп'ютером. Розкажіть, на що ви звертаєте увагу при виборі ґаджета? Що найцінніше в ньому?
Я дуже поважаю такий жанр фотографії, як репортажна зйомка, але це однозначно не моя історія.
5
За яку зйомку ви б точно не взялися за жодні гроші світу? І чому?
Я точно порадила б собі ніколи не сумніватись у своєму професіоналізмі та вірити в інтуїцію. Також сказала б більше прислухатися до своїх рідних.
6
Яку б пораду ви собі дали, повернувшись на п'ять років назад?
Як фотографиня і жінка дуже хотіла б передати харизму Кілліана Мерфі у себе в кадрі. Ви бачили, який у нього погляд?
7
З ким би ви хотіли попрацювати і чому?
Прекрасне запитання! Я б додала все те, що в мене й так є в житті, тільки хотілося б це все помножити на два. Не вистачає нових яскравих людей.
8
Щоб ви додали на свій мудборд життя (фільми, пісні, аромати, країни, бренди, яскраві спогади)?
5
Термокружка – без неї на зйомки ні ногою.
Power bank, щоб не було неочікуваних ситуацій і бути завжди «на підзарядці».
Стильний рюкзак, щоб помістились всі речі для зйомок.
Ноутбук Lenovo YOGA для роботи з фотографіями.
Зручні кросівки, щоб не втомлюватись від тривалих зйомок.
5 must have речей Влади Степанчук
1
2
3
4
Подорож до Ісландії
Chris Rea "And You My Love"
Покинута церква Святого Етьєна
Lenovo YOGA
Вражає захопливим аудіо.
Лови хвилю преміального звучання. Для тебе — перший у світі поворотний саундбар і об'ємне аудіо: 4 динаміки з підтримкою Dolby Atmos®. Звуковий «потік» завжди спрямований на тебе.
Для стильних, амбітних, неординарних!
Ноутбуки YOGA підкреслюють особистість, стиль і відповідають останнім модним трендам. Вишуканий мінімалістичний дизайн принесе естетичне задоволення під час роботи, а смарт-технології допоможуть бути ефективними в роботі. А унікальне оздоблення зі шкіри та текстилю стане твоїм новим тактильним досвідом.
Упізнає тебе з першого погляду.
Отримай швидкий і безпечний доступ до пристрою. Просто подивись на нього, щоб увійти до свого акаунта. Налаштуй систему відповідно до своїх очікувань.
Дивує кольорами.
Зображення 4K — твій стандарт візуального досвіду. Завдяки роздільній здатності до 4K і яскравості до 500 ніт ти зможеш побачити всі кольори точніше і яскравіше, ніж будь-коли.
Підтримує всі твої ідеї.
Бери стилус — і твори! Або нотуй ідей на льоту.
Цей аксесуар замінить і пензлики, і олівець. А коли в стилусі немає потреби, зберігай і заряджай його у спеціальному слоті.
YOGA пропонує розумні опції для кращих результатів.
Новий стандарт продуктивності завдяки платформі Intel® Evo™.
Інтелектуальна безпека. Активація опції Blur, щоб приховати від сторонніх інформацію на екрані.
Вхід у систему Zero Touch — для тих, хто не хоче згадувати паролі.
Smart Assistant. Управління голосом і поглядом.
Ноутбуки YOGA 9 від Lenovo – пристрої, які відкриваються на 360 градусів, вирізняються інноваційністю, майстерністю виконання та безліччю розумних опцій.
Ми запускаємо ракети в космос, але з легкістю можемо забути пароль. Ми винахідливі та оптимістичні, і хоч іноді губимося, постійно шукаємо нові можливості! Ми — різні, проте нас об'єднують любов до інновацій і безкінечний рух уперед.
Команда
© Журнал Marie Claire © Burda Ukraine 2021.
Керівник Marie Claire, продюсер: Катерина ЛАГУТІНА
Фотограф: Ліза Приходько
Тексти: Поліна БЕРЕЗА
Мейкап та зачіска Влади: Сабіна Гахраманова
Дизайн проекту: Тетяна БАБІЙЧУК
Інтерв'ю: Анна ВАКУЛЕНКО
Мейкап та зачіска Наталії: Юлія Шушкіна